TÁBOR 2020

Běluň ožila v indiánském duchu

Pro celosvětově nepříznivé situaci nebylo až do poslední chvíle jasné, za jakých okolností se bude tábor konat; přesto se indiánský kmen Běluňáků 1. běhui letos sešel v hojném počtu. Pro rodiče byl tentokrát vstup na tábořiště zakázán, ale jejich malí táborníci to za pomocí svých starších kamarádů perfektně zvládli. Desinfekce je poctivě rozmístěna po celém areálu, měření teploty probíhá, pětihvězdičkové dvojlůžkové stany čekají na nově příchozí. Téměř stovka táborníků dorazila.

Na území kolem říčky Běluňky čelili vlastnímu problému - bílý muž Bob Sendy, zabil indiánského náčelníka a ukradl mu kouzelný amulet, se kterým utíká k jeskyni. Po jeho stopách se vydalo šest družinek. Nejprve však čekal indiány rituál upálení zemřelého náčelníka a za pomoci šamana a nového náčelníka kmene dál putovat dlouhé dva týdny za dešťů i za veder, lovit bizony pro svou obživu, projít nebezpečné peřeje a rokle, najít čarovnou květinu hadí oko, setkat se s jinými kmeny a ..... Po náročných dnech jsme se scházeli u ohňů a usínali v teepeech, odkud s ránem vycházeli plni energie k další cestě. Úkol to byl nelehký, přesto se nakonec podařilo Boba Sendyho dostihnout. Po pádu do propasti otevřeli indiáni jeskyni tajemným klíčem, který si sami museli odlít z olova. V jeskyni se skrývalo zlato, jehož valounek získal každý z táborníků. Nechybělo ani tradiční získávání táborového zpěvníčku - Řevníku a po nelehké cestě být z rukou náčelníka odměněni vlastním amuletem. Po takovém zážitku zůstane bez pochyby kus indiánské duše navždy v každém z nás.

Velké díky patří všem, kteří tábor pro děti připravili a věnovali svoji dovolenou, svůj volný čas. Vždyť přece za to stojí vidět v dětských tvářích napětí, úsměv a spokojenost. Dííííík a ahóóój na dalších setkáních.

 

za táborníky Klára Soukupová a Jana Paulusová Fišerová

 

Bojové pokřiky našich družin:

VYDRY

 My jsme vodní savci,

taky trochu plavci.

Máme rádi vodu,

chceme hodně bodů.

Spolu si to užijem

a z výhry se radujem.

 

VLCI

My jsme VLCI johoho,

pojďme všichni do toho.

Náčelníka ochráníme,

s tomahavkem si rozumíme.

   Aaauuuuuuuuuuuuu.

 

ORLI

Orlí zobák, křídla větru,

    vyhrajeme každou bitvu.

Stínem nebe dnes se stanem,

nepřátelé  přijdou zmarem.

Budeme bojovat

až do posledního papouška!

 

MEDVĚDI

Medvídci, méďové,

pro med jdeme do boje.

Brum, brum, brum,

zazpíváme medvědům.

 

LIŠKY

 My jsme lišky mazaný,

na Běluň jak dělaný.

Ničeho se nebojíme,

všechny týmy obelstíme.

Nejsme žádný šišky,

jsme fakt chytrý lišky! Áááá.

 

BIZONI

My jsme BIZONI hola hej,

do klece nás nechytej.

Máme duté rohy,

  a chlupaté nohy.

Výhru si vydupem

a amulet dostanem. Hej!!!

 


Tel.: +420 603 123 456 | Email: info@vector.cz
facebook